www.Edu-Chicago.com
Ranking najlepszych amerykańskich uniwersytetów

Ranking najlepszych amerykańskich uniwersytetów

Amerykańskie uniwersytety cieszą się zasłużoną renomą na całym świecie. Studia na Harwardzie, Princeton czy w Yale oraz na kilku pozostałych najbardziej prestiżowych uczelniach są marzeniem tysięcy młodych, ambitnych ludzi. Gwarantują bowiem nie tylko najlepszą edukację, dostęp do najnowoczesniejszych technologii, wykłady laureatów Nagród Nobla, ale także kontakty towarzyskie, które w przyszłości procentują objęciem najbardziej intratnych posad w USA i otwierają drzwi do olśniewających karier politycznych.

Najlepsze uniwersytety są bowiem nie tylko instytucjami edukacyjnymi, ale elitarnymi klubami asolwentów. Wszyscy, którzy pragną studiować na tych uczelniach, są pewni, że uzyskany dyplom zagwarantuje im w przyszłości życiowy sukces, zamożność i zdobycie statusu dostępnego tylko nielicznym. Bez wątpienia te marzenia mają realne podstawy. Przytłaczająca większość absolwentów najlepszych uniwersytetów rzeczywiście osiąga ogromne sukcesy i staje się sławna w uprawianej przez siebie profesji.

Istnieją różne wyjaśnienia tej prawidłowości. Niektórzy twierdzą, że tylko osoby wybitnie inteligentne i szczególnie utalentowane dostają się na studia w tych uczelniach, które dzięki temu wspaniałemu „narybkowi” stają się swoistymi „wylęgarniami” geniuszy i nieprzeciętnych liderów we wszystkich dziedzinach nauki, sztuki, polityki, finansów. Niezaprzeczalne jest, iż najlepsze uniwersytety przyciągają najlepszych studentów, których wrodzone zdolności i talenty znajdują tu najkorzystniejsze miejsce do rozwoju i rozkwitu.

Który zatem z amerykańskich uniwersytetów jest najlepszy? Rankingów jest wiele, tworzonych w oparciu o różne kryteria.

Większość rankingów wskazuje na Harvard University w Cambridge, jako najlepszą uczelnię w USA. Słowo „Harvard” jest synonimem sukcesu i powodzenia.

Tuż za Harvardem plasuje się Yale w New Haven. Jest to alma mater wielu amerykańskich prezydentów, członków rządu i parlamentu. Z uniwersytetem Yale związana jest tajna organizacja „Skull and Bones” („Czaszka i Kości”), do której – podobno – należą m. in. obydwaj ex-prezydenci USA, ojciec i syn Bushowie. Mówi się, iż członkowie stowarzyszenia – absolwenci uczelni – popierają się i wzajemnie promują dzięki swym ogromnym bezpośrednim i pozakulisowym wpływom praktycznie w każdej dziedzinie życia społecznego, politycznego i finasowego.

Trzecie miejsce zajmuje Princeton University w Princeton. Uczelnia gwarantuje najwyższą jakość nauczania oraz ogromną różnorodność kierunków studiów.

University of Pennsylvania w Philadelphii plasuje się na czwartym miejscu. Jest sławny z posiadania wielu wybitnych absolwentów, takich jak Benjamin Franklin, oraz z programu studiów, który łączy w optymalny sposób akademicką wiedzę z praktycznym doświadczeniem.

Piąta uczelnia w rankingu, Columbia University w Nowym Jorku, zatrudnia najwybitniejszch, światowej sławy wykładowców i dzięki temu przyciąga bardzo ambitnych i zdolnych studentów.

Według innego rankingu na liście najlepszych uniwersytetów znajduje się dziesięć następujących uczelni:

1. Harvard University, Cambridge, MA 02138
2. Stanford University, Stanford, CA 94305
3. University of California, Berkeley, CA 94720
4.
Massachusetts Institute of Technology, MIT, Cambridge, MA 02139-4307
5. California Institute of Technology, Caltech, Pasadena, CA 91125
6. Columbia University, New York, NY 10027-6902
7. Princeton University, Princeton, New Jersey 08544
8. The University of Chicago, 5801 South Ellis Ave, Chicago, IL 60637
9. Yale University, New Haven, CT 06520
10. Cornell University, Ithaca, NY 14853Komentarze do “Ranking najlepszych amerykańskich uniwersytetów”

 1. micke says:

  Ukonczylem California Institute of Technology na wydziale mechaniki kwantowej. polska ma podobny poziom nauczania. problemem jest tylko sprzet i zaplecze…

 2. chloe says:

  ukonczylem yale universiti of new haven. it was great . finelly, yale it’s for artist with pasion soul . I think yale it’s for writers .

 3. ola says:

  a co powiecie o Princeton?

 4. Willy says:

  Ale kto by chciał studiować na Harvardzie jak tam zimno i brudno i bezdomni włóczą sie po uczelni? Największy klub na uczelnie to taki co promują relacje między tą samą płcią… I swojego czasu musieli wyjąć wszystki drzwi z toalet męskich bo działy się tam tego typu “sprawy”. Stanford jest najlepszą szkołą – olbrzymia przesteń, ciepła słoneczna Kalifornia, brak bez domnych, czyściutko i blisko do Pacyfiku i w samym sercu Silicon Valley

 5. Luk says:

  Studiowalem na university of bialystok. I think is the best of university of the world. I wanna to be a president. Everybody tell me it impossible but I think it’s a good idea. Tenk ju wery macz for riding plis wout for mi kurde

 6. Anonim says:

  Ach te marzenia ;3
  Teraz zakuwać angielski a potem się zobaczy co z tego wyjdzie. Dla chcącego podobno nic trudnego. A ja jeszcze mam dość sporo czasu bo nawet w gimnazjum nie jestem.
  Ja bym chciała znać kierunki i czy na jakiejś uczelni jest coś tego typu aby zostać kiedyś:
  Aktorem
  Tłumaczem
  Jeśli tak to na jakiej?

 7. Kardiop says:

  The best university is Uniwersytet Rzeszowski

Twój komentarz